Найкращим футболістом з інвілідністю в Україні у 2017 році став Костянтин Симашко

Найкращим футболістом з інвілідністю в Україні у 2017 році став Костянтин Симашко

8 грудня відбулась церемонія вручення нагороди «Футбольні зірки України». Серед номінацій була і та, в якій мав бути обраний найкращий футболіст з інвалідністю України за підсумками 2017 року.

На нагородженні найкращих футболістів України за рішенням  тренерської  ради  було представлено троє номінантів від паралімпійського  футболу: Костянтин Симашко, Олег Лень та Віталій Романчук.

І саме Костянтин Симашко став переможцем у цій номінації.

Костянтин  – «Заслужений майстер спорту України», Дніпропетровська область. Він професійно займався футболом серед здорових спортсменів (у тому числі під час служби в Армії), був одним із найперспективніших воротарів. Але трапилась біда – власне під час служби в армії потрапив в автомобільну аварію, наслідок цього – набутий церебральний параліч (права рука та нога пошкоджені).

Потрапивши ще в тоді, у 1998 році, «свіжоспечену» паралімпійську збірну з футболу, Симашко неодноразово визнавався кращим воротарем різних турнірів, а на останньому чемпіонаті світу отримав відразу дві нагороди: кращого воротаря і кращого гравця чемпіонату. За останні 8 років команда чотири рази з’ясовувала переможця в іграх з російською командою в серії післяматчевих пенальті, в тому числі і на останньому чемпіонаті світу. І багато в чому завдяки Костянтину всі ці серії виграла.

У цьому році Костянтин отримав від Федерації футболу України диплом B – це диплом, який дозволяє тренувати воротарів команд 2 ліги, наразі тренує воротарів у місті Нікополі.

Спортивне досьє: триразовий чемпіон світу – 1998, 2003 та 2017 років, бронзовий призер світу 2007 року, срібний призер чемпіонату світу 2015 року, багаторазовий чемпіон Європи  – 1999, 2002, 2006, 2011 років, дворазовий срібний призер Паралімпійських ігор: у 2000 р. в Сіднеї та у 2012 в Лондоні, триразовий  чемпіон Паралімпіади – в Афінах-2004, в Пекіні  – 2008 року та в Ріо  – 2016 року.

На чемпіонаті  світу 2017 року  визнаний «Кращим гравцем  чемпіонату» та  «Кращим  воротарем чемпіонату».

Залиште коментар