У Миколаєві проведено Всеукраїнські змагання з футболу в рамках 19-го Європейського футбольного тижня Спеціальної Олімпіади

У Миколаєві проведено Всеукраїнські змагання з футболу в рамках 19-го Європейського футбольного тижня Спеціальної Олімпіади

17-18 травня 2019 року в м. Миколаїв проведено Всеукраїнські змагання з футболу, які проходили у рамках 19-го Європейського футбольного тижня (ЄФТ) Спеціальної Олімпіади.

Європейський футбольний тиждень є найбільшою спортивною подією, яка сприяє популяризації гри у футбол серед спортсменів з ментальними відхиленнями, заохочує підтримувати і вболівати за улюблені команди та спортсменів Спеціальної Олімпіади. Цього року ЄФТ проходитиме з 25 травня по 2 червня. На спортивних майданчиках і стадіонах у 50 країнах Європи відбудеться більше 450 спортивних заходів за участю понад 45000 гравців. Девіз цьогорічного ЄФТ: «Залучаймо дівчат на футбольне поле!».

У Всеукраїнських змаганнях з футболу участь взяли 11 футбольних команд Спеціальної Олімпіади України з Одеси, Кременчука, Харкова, Миколаєва, Херсонської, Запорізької, Донецької, Харківської та Житомирської областей. Змішані команди складалася з восьми спортсменів – хлопців та дівчат, віком від 8 до 13 років. Метою створення таких змішаних команд є заохочення дівчат до гри у футбол.

 

Перший день розпочався з відбіркових матчів і визначення дивізіонів, у яких грали команди. Серед команд дівчат перемогу і, відповідно, золоті медалі виборола команда з Миколаєва.

У Дивізіоні А, куди потрапили команди з міст Таврійська, Харкова та Одеси, перемогли футболісти з Харкова, друге місце в одеситів і третє у команди Таврійська Херсонської обл.

До Дивізіону Б потрапили команди: Запоріжжя, Миколаєва, Житомира, Кременчука, Донецької та Харківської області. Перше місце посіли футболісти з Донецької області (15 очок), друге – з Харківської області (12 очок), третє – з Миколаєва (9 очок), четверте – із Запоріжжя (6 очок), п’яте – з Кременчука (3 очки), шосте – з Житомира.

Після визначення переможців, відбулася церемонія нагородження. Команди-переможниці Всеукраїнського футбольного турніру будуть залучені до формування національної збірної, яка братиме участь у змаганнях європейського рівня.

Також в рамках Всеукраїнських змагань з футболу проходили й інші заходи: матч з флорболу за участю Голови правління Української Федерації Флорболу Хадера Тамуза, тренінг за програмою «Маленькі спортсмени», майстер-клас з футболу для дітей віком 5-7 років. Виконавчий директор Спеціальної Олімпіади України Андрій Підварко провів теоретичні та практичні заняття з футболу СО для тренерів і волонтерів.

  

Організатори та партнери: спеціальна Олімпіада України, Фонд соціального захисту інвалідів, Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, Асоціація футболу інвалідів України, Асоціація спортивних журналістів України, компанії McDonald’s Україна, Coca-Cola  Україна.

Нагадаємо, що у березні цього року на Всесвітніх Літніх Іграх Спеціальної Олімпіади в Об’єднаних Арабських Еміратах, жіноча футбольна команда СОУ з Миколаєва завоювала золоті медалі.

 

Джерело: Спеціальна Олімпіада України

 

Залиште коментар