До Міжнародного Дня людей з інвалідністю проведено футбольний турнір

До Міжнародного Дня людей з інвалідністю проведено футбольний турнір

1 грудня на полі НТК ім. Віктора Баннікова київський міський центр «Інваспорт» та ДЮСШ «Прометей» за підтримки Української асоціації футболу, Асоціації футболу інвалідів України та благодійного фонду «Розвиток футболу України» провели футбольний турнір, присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю.

У змаганнях взяли участь три команди — збірна «Прометей-КМЦ», сформована зі спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату (ДЦП), збірна спортсменів із вадами слуху та збірна АФІУ випускників школи «Динамо» та спортсменів з ампутацією. Згідно з форматом турніру, ігри проходили за коловим принципом. Кожна з команд зіграла по два матчі, що складалися з одного тайму тривалістю 30 хвилин.

У першому матчі збірна «Прометей-КМЦ» здолала збірну АФІУ з рахунком 1:0. У другому збірна з вадами слуху перемогла АФІУ — 5:2, а в третьому вона ж переграла «Прометей-КМЦ» — 2:1. Таким чином, переможцем змагань стала збірна спортсменів із вадами слуху, а її гравця Макара Букіна було визнано кращим захисником турніру.

Після завершення змагань відбулася урочиста церемонія нагородження учасників. У ній узяли участь перший віце-президент УАФ Вадим Костюченко та віце-президент Асоціації футболу інвалідів України Борис Воскресенський. Вони вручили хлопцям м’ячі та пам’ятні подарунки від Української асоціації футболу, Асоціації футболу інвалідів України та благодійного фонду «Розвиток футболу України».

«Ми дуже вдячні хлопцям, що вони обрали саме футбол. Завдяки футболу вони повернулися до повноцінного спортивного життя. Сьогодні ми побачили на полі запеклу боротьбу, спортсмени повністю викладалися у протистояннях між собою. До того ж я знаю, як вони працюють на тренуваннях, тут багато хто міг би повчитися. Я хотів би привітати всіх із чудовим турніром у перший день зими. Ми обов’язково зустрінемося весною, на вже розширеному всеукраїнському турнірі. Хочу подякувати хлопцям, що вони є дуже активними вболівальниками, які на стадіонах підтримують і національну, і молодіжні збірні України»,  — зазначив Вадим Костюченко.

«Асоціація футболу інвалідів України підтримує українських гравців з інвалідністю. Ми переконані, що футбол є відкритим для всіх і кожного та не має обмежень. Футбол, це більше, ніж гра, він є унікальним інструментом соціальної інтеграції та ресоціалізації. Сьогодні ми були свідками прекрасної гри! Дякую хлопцям, що виклалися на повну! Вірю, що навесні ми отримаємо не менше задоволення від наступного футбольного турніру»,  — підсумував Президент АФІУ Володимир Бандуров.

Також під час церемонії нагородження учасників турніру, присвяченого Міжнародному дню людей з інвалідністю, відзнаками Української асоціації футболу були нагороджені Дмитро Українець, Дмитро Сабуров та Олександр Покусай. Медалі за заслуги від УАФ отримали Віталій Кулібабенко та Борис Воскресенський. Таким чином Українська асоціація футболу відзначила їхній великий внесок у розвиток спорту для людей з інвалідністю.

Джерело: УАФ, фото Володимира Раснера.

Залиште коментар